NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Komentarz do Ewangelii (Mt 28,16-20) na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020.

„Jedenastu (…) poszło do Galilei na górę”… Poszli tam, gdzie ich spotkał po raz pierwszy, do miejsca, które znali, kochali i gdzie czuli się „u siebie”. Być może to była ta góra, gdzie trwał na nocnej rozmowie z Ojcem i gdzie „wybrał tych, których sam chciał”, a może jakaś zupełnie inna. Ważne jest to, że działo się to w ich Galilei, w miejscu, o którym wprawdzie pogardliwie mówiono – „Galilea pogan” i, po którym niczego dobrego nie oczekiwano, a jednak to właśnie tam ich odnalazł.
Jezu, nim odejdziesz do Ojca, ja też potrzebuję Twoich wskazówek; wracam więc sercem do miejsca, w którym mnie odnalazłeś. Pamiętasz, tamta chwila – szara, smutna i głodna miłości – nie różniła się niczym innym od pozostałych chwil mojej codzienności – poza tym jednym, że rozświetlił ją blask spotkania. To jednak wystarczyło, by moje życie nabrało nowego sensu.
A teraz? Po latach wspólnej drogi, nadal odkrywam w sobie przestrzenie zranione wątpliwościami i nieufnością, a jednak nie przestajesz wzywać i posyłać. Twoje pragnienie jest cudownie niezmienne – zanurzaj wszystkich napotkanych w Trójjedynym – Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Wskazuj swym życiem na Ojca, Który Cały Jest Dawaniem, kochaj Sercem Syna, Który Cały Jest Przyjmowaniem i oddychaj Moim Duchem – Wzajemnością Tych Dwóch, bo przecież wszyscy zostaliście zaproszeni do bycia braćmi i siostrami – dziećmi tego samego Taty.

s. A.Z.

Możesz również polubić…