X NIEDZIELA ZWYKŁA

X Niedziela Zwykła 

Odszedł od zmysłów!” (Mk 3, 20-35)

Ewangelia stawia dzisiaj przed nami Jezusa, który cierpi w ogniu oszczerstw i niesłusznych posądzeń o złe intencje, działanie mocą złego ducha i odejście od zmysłów. Cierpi od tych, którzy są świadkami czynionego przez Niego dobra. Nawet najbliżsi nie starają się być dla Niego oparciem, ale próbują odwieźć Go od posługi.

A On?… Spokojnie, ale zdecydowanie odpiera zarzuty i robi swoje: głosi dobrą nowinę, pociesza, uzdrawia, uwalnia, pociągając za sobą tłumy tych, których poruszyło Jego Słowo; którzy uwierzyli, że posłuszeństwo Ojcu jest gwarantem relacji z Bogiem trwalszej, niż więzy krwi.

Możesz dołączyć do tej grupy bliskich Jezusowi pod warunkiem, że będziesz zabiegać o pełnienie woli Ojca w swoim życiu bardziej, niż o uznanie u ludzi. Ale musisz także liczyć się z tym, że Boży styl życia nie jest mile widziany w świecie… że drażni tych, którzy nie mają odwagi zrezygnować z własnej wizji życia… jest wyrzutem sumienia dla tych, którzy po swojemu chcą osiągnąć szczęście… I może się zdarzyć, że i na Ciebie będą patrzeć, jak na szalonego i odwrócą się … Czy stać Cię na takie ryzyko?

s. Agnieszka B.

Możesz również polubić…