Słowo z Pustelni 21.08.2021 r.

„Największy z was niech będzie waszym sługą.”

 Zlecenie Jezusa, które jest chyba najbardziej wyparte ze wszystkich! 
To co się dzieje w świecie, na chwilę obecną, pokazuje, że gdy służbę drugiemu człowiekowi, uznajemy za jakiś ewangeliczny przeżytek, archaiczną mowę, wtedy stajemy się ofiarami własnego chaosu wartości! 
W efekcie, jedni leczą się na otyłość, wydając fortuny na super diety fit, podczas gdy drudzy umierają z głodu. Ktoś wyrzuca swój nadmiar do kosza, a ktoś szuka po śmietnikach swej codziennej strawy dla siebie i dziecka! 
Jedni podnoszą wrzask, że mają prawo zabić małego człowieka, a drudzy poświęcają swoje życie, w desperacji przerzucając swoje zagrożone, małe córeczki nielegalnie przez mur! Ktoś mieszka w apartamentach, których nie nadąża sprzątać, a ktoś w deszczu i chłodzie płacze, bo stał się uchodźcom, nie z własnego wyboru! 
Tak przedstawia się właśnie nasz świat, nasza wielka rodzina ludzka, pozbawiona sensu wzajemnej służby! Tak łatwo się wytłumaczyć z jej braku, gdy Boga uczyniliśmy historią a nawet nie bytem. Nasza cudowna cywilizacja egocentryków, pozamykanych w swoich małych pseudo- szczęściach! To rozdziera SERCE i wyciska gorzkie łzy! 
To można naprawić, tylko wyciągając pomocną dłoń do tego, kto jej potrzebuje : TERAZ!
Gdybym odnalazła w sobie typa, zamkniętego na potrzeby kogokolwiek, żywiłabym do siebie wielkie obrzydzenie! Niech nas wszystkich boli, niech nam spać nie daje, dopóki nie obudzimy się, że wszyscy płyniemy na tym samym okręcie, i im mniej sobie WSZYSCY służymy, tym bardziej idziemy na dno!
s. Teresa M.