Słowo z Pustelni 22.08.2022

„Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” Wtedy odszedł od Niej anioł.

Powiedziała tak i Anioł odszedł. Skupiamy się i słusznie na postawie Maryi, ale umyka nam,że wraz z odejściem Anioła, rozpoczął się bardzo trudny czas dla Maryi. Czas wchodzenia w głęboką samotność. Każde kolejne wydarzenie i każdy kolejny rok Jej życia, w cieniu dorastającego Jezusa, będzie coraz trudniejszy. Anioł już nigdy nie przyszedł. To będzie pogłębiająca się samotność,pośrodku  swego Ludu z Bogiem i dla Boga, o Którym nie można za wiele nikomu powiedzieć,ani się zapytać. Samotność  stoczonych  cichych walk i pełna tęsknoty.

Z tego powodu, Maryja choć miała status kobiety zamężnej  i status matki, stała się też Przewodnią Gwiazdą dla wszystkich pustelników i pustelnic.Gwiazdą Świecącą,każdemu,kto doświadcza samotności i trudu stawania się wierzącym ,bez  obecności znaków,potwierdzeń i wsparcia ze strony ludzi. Maryja te wszystkie lekcje odrobiła,ma je już  za Sobą i rozumie, jak może nikt inny na tym świecie.

Tak działają Boże „interesy”.To co od Boga bywa często bardzo krótkie w doświadczeniu dla naszej natury i zostaje tylko  nasza zgoda i wspomnienie tego, że Bóg tu zadziałał.

s. Teresa M.