Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Słowo z Pustelni 31.10.2020 r.

31/10/2020|08:00 - 17:00 CET

„Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”.
Co dziś znaczy się uniżyć?
Chyba nie wchodzić w spór na argumenty z nikim, kto nie wykazuje podstawowych i elementarnych zasad wychowania, słuchania i dialogu, nawet, jeśli w jego mniemaniu, będzie nad nami ” górą”, bo ma wyższe stanowisko, bo portfel grubszy, wpływy, układy, poparcie. W oczach świata wierzący może rzeczywiście zajmować ostatnie miejsce, być na nie zepchnięty, wciśnięty, jak śmieć społeczny. Nie bójmy się tego i związanych z tym doświadczeniem przykrości. Odkąd Jezus zawisł na Krzyżu, nie jesteśmy w stanie zająć miejsca ostatniego, bo On już tam siedzi! Zajął je czyniąc się „przekleństwem” na Krzyżu. Ale nawet jeśli, będziemy gdzieś już bardzo blisko tej pustki, gdzie jest tylko cisza Krzyża, ból i On, to pamiętajmy, że Jezus jest Ostatni, ale i Pierwszy! I że ostatnie słowo nie należy do szatana i jego popleczników.
Wierzący, może jest ostatnim w tym świecie chorym, ale całkowicie zasłuchanym w Baranka Paschalnego, Który przyjdzie i zmieni te ludzko-demoniczne ” ustawki”.
W sumie ostatnie miejsca w społeczeństwie, są dla nas wierzących zupełnie przyjazne, ponieważ mamy tam towarzystwo Samego Boga i przynajmniej wiemy, że mówi zawsze i tylko prawdę i nas nie oszuka.

s. Teresa M.

Szczegóły

Data:
31/10/2020
Godzina:
08:00 - 17:00 CET