4 Niedziela Zwykła

Słowo na niedzielę 29.01.2017 r.

Błogosławiony Pan Bóg Izraela, bo lud swój nawiedził i wyzwolił…

Błogosławiony Pan, Opoka moja…

Błogosławiony człowiek, który się boi Pana…

Błogosławiony ubogi w duchu…

Błogosławieni…

Błogosławieni, których droga nieskalana…

Błogosław duszo moja Pana i wszystko co jest we mnie Święte Imię Jego!

Żyjemy ciągle w blasku  Jego błogosławieństw, które objawiają się  inaczej niż pomyślności światowe. Skupiając się na Panu i Jego darach zostaniemy obdarzeni niezwykłą wolnością, w tym wolnością decydowania o tym na czym skupi się Twoja uwaga. Tę nadzwyczajną umiejętność posiadają istoty będące ukoronowaniem dzieła stworzenia. Pochwyć więc błądzące myśli i niespokojne serce, przynieść je do Jezusa na Górę błogosławieństw. Odpocznij w prostocie Chrystusowego pokoju a to co zagmatwane stanie się jasne. To co w tobie  słabe dotknięte błogosławieństwem Pana zawstydzi mędrców. W swojej słabości zaufaj mocy Pana – to złota ścieżka do nieba wiodąca szlakiem przez tajemnicę i piękno Góry błogosławieństw.

Głoś i idź!, bo Pan daje ci na własność Ziemię Obiecaną i pragnie nasycić Cię pocieszeniem, miłosierdziem, sprawiedliwością, pokojem…

 

Niech Dzień Pański i każdy następny będzie opieczętowany  błogosławieństwami Wszechmogącego i radością z nich wypływającą, taką, której nie zna żaden z władców tego świata. Życzmy sobie tego nawzajem a potem życzmy wszystkim których miłujemy i tym których miłujemy ciągle za mało i stale za późno, jak zwykł mawiać ks. J. Twardowski.

Błogosławieństwo  Ojca,  Miłości Syna, moc Ducha Świętego, matczyna opieka Królowej Nieba, Maryi, ojcowska opieka św. Józefa, ochrona świętych Aniołów oraz wstawiennictwo świętych niech pozostaną z nami, z wami, z tobą i towarzyszą nam, wam, tobie zawsze i wszędzie. AMEN.

s. Lucyna R.

Możesz również polubić…