Warszawskie Jerycho

Charakter

WARSZAWSKIE JERYCHO to wydarzenie o charakterze modlitewnym. Jego głównym elementem jest nieustanna, trwająca 7 dni, 24 godziny na dobę, Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnie podejmą mieszkańcy stolicy oraz ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy. Inicjatywa nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. Wierzymy, że podobnie potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, podejmowana przez tydzień na skalę miasta Warszawy.

Intencja

WARSZAWSKIE JERYCHO organizowane jest corocznie jako inicjatywa towarzysząca obchodom Dnia Świętości Życia, przypadającego 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Intencją tygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu jest obrona życia nienarodzonych. Wiedząc, że na świecie co roku w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, pragniemy wszelkie działania w ich obronie rozpoczynać od tego, co najważniejsze – gorącej modlitwy o przemianę serc. Chcemy w niej polecać w sposób szczególny sytuację naszej Ojczyzny, w której każdego roku zabijanych jest kilkaset nienarodzonych dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni nas uczestnikami współczesnej eugeniki. Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może spowodować w sercach i umysłach zmiany, które staną się początkiem przemian prawnych w Polsce i na świecie.

Gdzie i kiedy

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Siostry na co dzień aktywnie angażują się w obronę życia, m.in. prowadząc okno życia. Adoracja rozpocznie się w sobotę, 25 marca, Mszą świętą o godz. 6.00, zakończy zaś w sobotę, 1 kwietnia, Mszą świętą o godz. 10.00.

W plan każdego dnia wpisane są cztery części Różańca, Liturgia Godzin, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy, medytacjami i śpiewem adorujących Najświętszy Sakrament osób i grup.

Formy uczestnictwa

Osoby prywatne oraz ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy katolickie działające na terenie Warszawy mogą włączyć się w WARSZAWSKIE JERYCHO na jeden z dwóch sposobów:

  • podjęcie dwugodzinnego dyżuru modlitewnego – chętnych prosimy o kontakt w celu umówienia terminu dyżuru (dane kontaktowe poniżej), wolne terminy widoczne są w zakładce Harmonogram; jedna osoba lub grupa może podjąć kilka dyżurów;

  • nawiedzenie kaplicy w dogodnym terminie i spędzenie na Adoracji choć kilku chwil – wejście do kaplicy Adoracji dla osób i grup, które nie pełnią dyżuru modlitewnego, będzie możliwe w godzinach 6.00 – 22.00.

Zachęcamy wszystkich do współpracy w dotarciu z zaproszeniem na WARSZAWSKIE JERYCHO do jak największej liczby osób. Media, portale oraz instytucje mogące pomóc w przekazywaniu mieszkańcom Warszawy informacji o inicjatywie zapraszamy do objęcia jej swoim patronatem.

Zapisy na dyżury i szczegółowe informacje o akcji

Magdalena Wójcik
tel.: 603 225 958
m.wojcik@warszawa.ksm.org.pl

Możesz również polubić…